Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

31 Temmuz 2012

"İkiz annesi olmak" ne demek???


İçimde atan iki küçük kalp sesini duyduğumda neler mi hissettim ?
Kelimeler kifayetsiz kalır ,tarif edemem ama  anne olanlar ,O mükemmel duyguyu ikiyle çarpsın işte o zaman az çok tahmin edebilirler!
Zor bir durum tabiki ;insanın aklına tuhaf tuhaf sorular geliyor ,acaba iki bebeği nasıl doğururum?herşeyden ikişer tane mi almalıyım ?peki iki tane olunca onlara yetebilecek miyim?iyi bir anne olabilecek miyim? hayatım değişecek biliyorum  ama acaba ne ölçüde?

İşte tüm bu soruların cevaplarını  bir anda bulmak kolay olmuyor malesef ne almalıyım ,ne  yapmalıyım, ya da ne yapmamalıyım derken Bence bu durumda yapılması gereken tek ve en önemli şey sadece sağlıkla doğacakları günü düşünmek ,diğer detayların hiçbir önemi yok!

Tüm gebeliğim süresince ben hep kendime bu şekilde  telkinde bulundum ,kızlarım da sağolsunlar bana uydular ve 38.hafta başına kadar usluca durdular.


Tabiki bu süre içinde  iki bebeği taşımak  bir yandan hazırlık yapmak öte yandan  rutin hayata devam etmek oldukça zor olsa da işin rengi ,bebekler doğupta anne olunca değişiyor!

Doğum sonrasında, hastanede yani eve gelene kadar (herkesin başına geldiği gibi )herşey yolunda ancak eve gelindiğinde ilk günler hatta ilk haftalar oldukça zor geçiyor ...
Hatta bazen o günler  hiç bitmeyecek  hiç büyümeyecekler hissine kapılıyor insan, ama merak etmeyin ikizlerin olduğu evde hayat o  kadar hızlı yaşanıyor ki zaman da bir o kadar hızlı geçiyor...
Buarada  İki bebek için  ikiye bölünmek değil ,aksine iki kat efor sarfedip her ikisine de yetişmek gerekiyor!
Her iki bebeğin de ihtiyaçlarını aynı anda karşılamak biraz zor olsa da ,ikiz annesi  olmak ayrı bir haz ,apayrı bir güç veriyor insana...Ayrıca her ikisi de kız ise tadından yenmiyor :))

0 yorum:

Yorum Gönder

Special design for Defne ve Derin by GeCe