Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

7 Eylül 2012

Chicco Polly Salıncak

 Öncelikle bu ürünü icat edene,sonra da bize kullanmamız için ödünç verenlere nasıl dualar ediyoruz desem sanırım hayatımızdaki önemi daha kolay özetlemiş olurum!

 Her ikisi de aynı marka ve model olan bu salıncaklar biz henüz daha  sallanma aşamasına geçmeden bize geldi.Açıkçası çok da iyi oldu :))

Çok erken dönemde kullanılması için salıncağın oturma bölümüne yerleştirilen yenidoğan destek yastığı olmasına rağmen biz  kızlarımız 4aylık olduktan sonra daha ince bir baş yastığını sırt ve bellerini kavrayacak şekilde koyarak kullanmaya başladık.Çünkü kendi yastığı güvenlik nedeniyle kundak şeklinde bebeğin içine gömülmesine neden oluyordu.Ayrıca kemer içinden geçtiği için bebek içinde çok fazla sıkışmış gibi görünüyordu .
Kızlarımız büyüdükçe ince destek yastığını da çıkarttık böylece daha geniş  alanda rahat oturmaya devam ettiler.
Kendi kendine sallanabilen bu salıncağın dört ayrı hız kademesi mevcut ayrıca önpanelinde yeralan kumandadan çeşitli renklerde yanıp sönen ışık ve melodi seçimi yapmak mümkün 4 adet orta boy pil ile çalışıyor.
Ev tipi salıncak şeklinde anılmasına rağmen bahçe  balkon vs.gibi açıkhava kullanımı için ucunda oyuncaklar asılı sarı renkli tentesi var.Ayrıca oturma kısmı kemerler dahil tamamen sökülüp yıkanabiliyor !

9.aya kadar kullanımı oldukça güvenli bebeklerin bu salıncakta oturma şekli hafif yatar pozisyonda olduğundan oldukça rahat,hatta bazen hiç sallanmadan  oturup oyuncaklarıyla oynuyorlar.Biz genel olarak hiçbir yerde hiçbir oyuncakta ( kemerle bağlı olsa bile)uzun süre yalnız bırakmadığımız için bu ürünü kullanırken bebeklerin huzurlu  ve güvenle oturduklarını söyleyebilirim.
Bebekler büyüdükçe salıncaklar çok daha yalın hale döndü ,etrafı rahat göremediklerinden tenteleri çıkarttık salıncağı istedikleri ritimde kendi kendilerine sallamayı keşfettiklerinden artık otomatik sallamayı da kullanmıyoruz.Bizim kızlarımız 9.aya kadar sevdiği için  biz çok rahat ettik bu sebeple ürünü almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim ayrıca kullanım süresi çok kısa sayılmaz yaklaşık 5-6 ay.
4 yorum:

 1. çok güzelmiş güle güle kullansın ikizleriniz maşallah çok tatlılar allah analı babalı büyütsün

  YanıtlaSil
 2. İşte buuu :) Ben bu tür bebek gereçlerinin ödünç alınması ve emanet kullanılmasından yanayım. mama sandelyelerinden ilk arabalara kadar:) sizin adınıza çok sevndim Duygu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle haklısınız ,bize bunun gibi dostlarımızdan gelen pek çok şey var üstelik ikiz olukları için bir tane bile ödünç alsak çok ise yarıyor :))

   Sil
 3. Harika bu defa googlelarken çıktınız karşıma, aynısını bize de bir arkadaşımız verdi çok mutlu olduk şimdi, videolarını da izledik, yorumlarınızı da okuduk, süper:)

  YanıtlaSil

Special design for Defne ve Derin by GeCe