Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

20 Aralık 2012

İstanbul'un ilk karı yağarken ben neler hissettim...

Geçen sene bu zamanlarda,en büyük korkumdu İstanbul'a kar yağması...

Karnım burnumda tarifi benim kocaman göbeğim için az bile kalırken kar nedeniyle 10-15dak mesafedeki hastaneye yetişememe endişesiyle kabuslar görür olmuştum!

Aslında kapanacak herhangi bir yokuş viyadük vs de yoktu yolumuzun üstünde ama işte tamamen önceki yıllardan kalma bir endişe ile aman nasıl olur ,ne yaparız,bebekler nasıl çıkar vs gibi sanki karda hiç bebek doğmuyormuş gibi tuhaf hamilelik paniği ile geceler sabahlara vardı.

Benim için korkulan olmadı 22aralık 2011 sabahına kadar hiç kar yağmadı aksine hava çok güzel gitti fakat sonrasında 3ay durmaksızın yağdı o ayrı !

Bu sabah tam da kızlarımın doğumgününe 2 gün kala ,kış mevsiminin yağan ilk karını seyrederken o kadar  hoşuma gitti ki anlatamam!
Beyaz rengiyle tüm kötü görüntüleri örten ,ağaçları  da birer sanat eseri haline dönüştüren kar taneleri pek bir güzel gözüktü gözüme camdan bakınca ama sonra geçen seneki korkularım geldi aklıma  ve tabiki bugünlerde bebeğini koklamaya hazırlanan anne adaylarının durumu!

İnşallah geçen seneki gibi günlerce yağıp taze annelere kötü sürprizler yapmaz!


5 yorum:

 1. :)Aynı şeyleri hissetmişiz geçen sene:)Bense şubatta o karlı günlere denk geldim ama doğum yapacağım gün kar yoktu şükür ki:)D.günlerine az kalmış yavrularının,herşey istediğiniz gibi olsun inşallah:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. doğumgünü bitti,yorgunluğu halen sürüyor desem :))
   şansımıza şu güzelim havalar yerine yine karsız ama buz gibi bir hava vardı

   Sil
 2. İstanbul'a yağan kar aslında fazla olmuyor ama 5 santim yağsa bile trafik felç oluyor :))))yani en azından biz oradayken öyleydi...yalnız hiç unutmam 80'li yıllarda harika bir kar yağmıştı, hatta balkonum kar içindeydi resim çekmiştim güvercinlere ekmekler koymuştuk aç kalmasınlar diye bir sürü güvercin gelmişti..kar güzel şey burada (Ankara)geçen yıl iyi kar gördük, bakalım bu yıl nasıl olacak ama kediler,köpekler,kuşlar aç kalıyorlar o yüzden yağsa da bir,iki gün sonra erisin istiyorum:((((
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. istanbul'da lodos ,sis,yağmur ,çamur,kar farketmiyor artık trafiğe bahane oluyor sadece
   bahsettiğin karı hatırlıyorum ben de 86 yı 87 ye bağlayan kış acayip kar yağmıştı :))
   aslında şimdilerde öyle kar yağsa manzara müthiş olur ama ben de sokaktaki canları düşününce yağmasın daha iyi diyorum kesinlikle

   Sil
 3. üffff ama yağsın ama napcaz şimdi yağmasın mı yoksa bizi arada bıraktın şimdi.
  :)

  YanıtlaSil

Special design for Defne ve Derin by GeCe