Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

25 Şubat 2013

Akıl Oyunları Çocuk Atölyeleri

Geçen haftalarda Akıl Oyunları Dergisinin Balmumcu'daki yeni merkezindeydim.
Türk Beyin Takımı kaptanı Ferhat Çalapkulu'dan tam olarak ne yaptıkları hakkında keyifli bir sunumla bilgilendik!


Dünya  Zeka Oyunları Federasyonu Türkiye temsilcisi olarak ,okullararası zeka yarışmaları düzenleyerek,sudoku -kendoku gibi bildiğimiz zeka oyunları içeren kitaplar ve  dergiler yayınlayarak ve hatta bu konuda seminerler vererek ülkemizde zeka oyunlarının yaygınlaşması için emek veriyorlar.


Akıl oyunları bilgi   gerektirmeyen,mantık,matematiksel ve hızlı düşünme ,yaratıcılık ipuçlarından yararlanabilme  gibi becerileri ölçen sorulara verilen genel bir isimdir.Ayrıca  bu konudaki şahsi fikrim zeka kelimesi yerine akıl kelimesinin kullanılması kesinlikle çok daha sempatik!AKIL OYUNLARININ FAYDALARI NELERDİR?

*zihinsel gelişim
*problem çözme becerisi
*yaratıcılık
*sosyal kaynaşma
*kuralları anlama


Bu faydalara bakıldığında aslında herbiri ,çocuğun ilerleyen yaşamında hayat kalitesini arttırmaya yarayacak özellikler!
Benim bu sunumdan edindiğim  en büyük kazanım  çocuklar için düzenlenen atölye çalışmalarından haberdar olmaktı;çünkü biz anneler genellikle çocuğun kaliteli vakit geçirmesi için yaş grubuna göre bedensel ya da sanatsal aktiviteler arıyoruz ancak zihinsel aktivite atölyelerinin de  farklı ve keyifli bir seçenek olarak varolduğunu bilmek oldukça önemli!

7-12 yaş aralığındaki mevcut çocuk atölyeleri hakkında güncel ve detaylı bilgi için akıl oyunları web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca daha küçük yaş grubu için hazırlanmakta olan programları da yine siteden ya da twitter ve facebook dan online  takip etmek mümkün!

Twitter :@akiloyunları
https://www.facebook.com/akildernegi


2 yorum:

 1. çok güzel bir yere benziyor..teşekkürler..daha küçük yaş grubunu takip edeceğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hem avm lerde hem de kendi merkezlerinde bu tarz atölyeler düzenliyorlar!uygun yaş grubunda çocuğu olanlar için gerçekten güzel bir alternatif...
   sevgiler

   Sil

Special design for Defne ve Derin by GeCe