Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

30 Mart 2013

Defne Ongun'dan Yepyeni Çocuk Kitapları


Defne Ongun Müminoğlu'nu miniklere ücretsiz okuma saatlerinden ve düzenlediği eğitici aktivitelerden tanıyanlarınız vardır muhtemelen .

Sosyal medyadaki adıyla "0 km bızdıklar" .

Şimdilerde kendisinin " Burcu ve Berk ile "isimli iki kardeşin yaşamından örneklerle 6 farklı konuyu basit bir dille anlatan 6 ayrı kitabı kitapçılarda yeni sahiplerini bekliyor!

Haftanın son gününde Artemis Yayınevi'nin Moda'daki 9 kedi ve 2 köpekli ofisinde bu yeni çocuk serisinin tanıtımına katılmak benim için büyük keyifti.


Sadece kendisi değil kitapta emeği geçen tüm ekip son derece güleryüzlü ,enerjik ve bir o kadar da hayvansever aynı zamanda :)
Kahvelerimizi içerken her bir kitabı yazma sebebini ve konusunda hangi uzmanlardan nasıl destek aldığını anlattı.Biz de bu arada elimize geçen kitaplara gözattık.Çizimler,renkler,anlatım şekli hepsi gerçekten çok başarılı!
Uzman Psikolojik Danışman Feriha Dildar,Çocuk Doktoru Perihan Özren ve çocuk beslenme uzmanı Prof.Dr.Muazzez Garipağaoğlu'ndan destek almış,kitapların çizimleri ise Esra İlter Demirbilek'e ait.

Görüşlerin ve tavsiyelerin yeraldığı kitapların içinde aynı zamanda konusu ile ilgili poster hediyesi de var!
3+ YAŞ ve üzeri için "BURCU ve BERK ile"serisinin kitapları özellikle annelerin çocuklarına anlatırken zorlandığı ciddi konuları ve önemli mesajları farketmeden öğrenmelerini sağlayacak nitelikte.

Artemis Yayınevi'nden çıkan bu serinin kitapları;

HİSLERİMİZ

KENDİMİ KORUYORUM

HAYIR DİYEBİLİRSİN

SAĞLIKLI BESLENİYORUM

VÜCUDUMUZ

YABANCILAR


HAYIR DİYEBİLİRSİN - Zorbalık Burcu kardeşi Berk’e yol gösteren, zorlandığı zaman yardımcı olan bir abla. Ama bu sefer Burcu’nun bir derdi var. Başı okulundaki bir arkadaşıyla, Ceren ile dertte. Bakalım bu sorunu nasıl çözecekler.


YABANCILAR – Kaybolursan Ne Yaparsın? Bu kitapta Berk markette annesini kaybediyor. Ve çok akıllıca davranıp, annesinin onu bulmasını sağlıyor. Çocuklar kaybolurlarsa ne yapmaları gerektiğini, yabancı birisi yanlarına gelirse nasıl davranmaları gerektiğini Burcu ve Berk’ten öğreniyorlar.


VÜCUDUMUZ – Vücut Denilen O Harika Makine Berk bir kaza geçiriyor. Yarasını tedavi eden anneleriyle birlikte, Burcu ve Berk vücudumuzu keşfediyorlar. En büyük kasımız hangisi? Böbrekler ne işe yarar? Damarlarımız ne kadar uzun?,...
 

SAĞLIKLI BESLENİYORUM – Yararlı Şeyler Yiyorum, Eğleniyorum! Bu kitapta Burcu kardeşine neden sağlıklı beslenmesi gerektiğini anlatıyor. İstediği miktarda şekeri yiyemeyen Berk, sağlıklı beslenme konusunda tereddütlü olsa da, Burcu’nun anlatımıyla konu çok eğlenceli bir hâl alıyor.


HİSLERİMİZ – Bunları Hissetmek Normal mi? Bu hikâyede Berk’in yaptığı bir hata sonucu ailedeki farklı duygulara şahit olacağız. Hepimizin hayatında pek çok farklı his var. Bu hisleri tanımak ve anlatabilmek çok önemli. Bakalım Berk, annesi, Burcu, veteriner Gültekin Amca ve Dost hangi durumda, neler hissediyor...


KENDİMİ KORUYORUM - Güvenlik Bu kitapta Berk oyun oynarken büyük bir tehlike atlatıyor. Ablası Burcu’nun da aklına Berk’e etrafındaki diğer tehlikeleri hatırlatmak geliyor. Öğrensin ve kendini koruyabilsin diye.  


2 yorum:

 1. Duygucuğum yazı için çok teşekkürler. Defne ve Derin'in büyüyüp kitapları keyifle okuyacağı günleri heyecanla bekliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben teşekkür ederim asıl nazik davetiniz için :)
   sevgiler

   Sil

Special design for Defne ve Derin by GeCe