Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

29 Nisan 2013

İkinci El Çocuk Eşyaları Alım-Satım

Bana çok yakın bir arkadaşım bebek beşiklerini ne yaptığımı sorana kadar herkesin ikinci el bebek eşyasısı alım satımına dair burayı bildiğini düşüyordum ancak halen farketmeyenler olabilir diyerek  yazmaya karar verdim.

Öncelikle İkinci bebek eşyası pek çok annenin kulağına  sempatik gelmeyebilir ancak bebeğin
büyüme hızını düşününce bence  tercih edilebilir!

Bir de hangi eşyayı ikinci el tercih edeceğiniz çok önemli örneğin göğüs pompası hijyenik sebeplerden ötürü asla 2.elini kullanmam diyeceğiniz bir ürünken aslında değişen parçaları sayesinde çok daha ucuza mal edebileceğiniz bir ürün haline gelebilir!
Ya da bebeğin ilk dönemlerinde kullanılan beşik ,sepet vs için iç takımını yenilemek suretiyle kabasını ikinci el yöntemiyle çok daha ucuza halletmek mümkün olabilir!


Ben ikizlere beşik arayışındayken Çamlıca E-bebek 'teki ikinci el çadırını farkettim aslında bugüne kadar kendimi uygun bişey bulup alamadım ama satarken bu yöntem çok  işime yaradı.
Çünkü bazı kaba eşyaları yatak,karyola,dolap vs gibi  ya da bebek arabası,anakucağı,mama sandalyesi vs gibi parçaları "konsinye"tabir edilen yöntemle fiyatını belirleyip bırakıyorsunuz satıldığında yine e-bebek'te harcamak üzere bir hediye çeki veriliyor!

Yalnız burda ürünün fiyatına sadece kendiniz karar veremiyorsunuz ve paranızı nakit olarak alamıyorsunuz ama zaten ben sürekli burdan bişeyler alıyorum derseniz sizin için uygun demektir!
Ben buna alternatif olarak çevremde pekçok kişinin kullandığı aslında annelerin gayet iyi bildiği hatta kurucularını da yakından tanıdığı iki siteyi daha kısaca yazmak istedim  anneysen.com ve fikirdenk.com.

Yaptıkları ,yazdıkları herşeyi öncelikle Anne gözüyle değerlendirdikleri için alım -satım işine karışmadan sadece annelerin birbirlerini bulması ve bundan faydalanması adına bu işe duyurularla yardımcı oluyorlar .Ayrıca bu iki sitede sadece anne ve bebek ürünlerini ön plana çıkardığından bana göre herşeyin bulunduğu sitelere göre çok daha kullanışlı ve faydalı.Anneysen.com da anneler pekçok münferit 2.el  satış sitesinde olduğu gibi  siteye üye olduktan sonra satmak istenen ürünlerin resimlerini ve bilgilerini paylaşıyor.Bu ticaretin hiçbir finansal boyuntunda yeralmıyorlar sadece aracı konumundalar dolayısıyla aldığınızın ve sattığınızın fiyatını belirlemek  ve nakit parasının kullanım şekline karar vermek size kalmış.
Aynı şekilde site hiçbir finansal prosüdüre karışmıyor.Anneler satmak istediği ürünleri Fikirdenk Facebook sayfasına kendisi ekleyebiliyor ,özellikle satışa çıkan büyük parçalarda yatak odası,mobilya vs gibi ,Fikirdenk annelere yardımcı olmak adına Fikirdenk blog ta da paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyor.


0 yorum:

Yorum Gönder

Special design for Defne ve Derin by GeCe