Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

30 Mayıs 2013

Fikirdenk ABCDerm buluşmasından...

Ayın son perşembesinde Nişantaşı Midpoint'te Fikirdenk davetiyle Bioderma markasının da yeraldığı keyifli bir kahvaltıya katıldım.Bu buluşmalarda hem sanal dünyada tanıştığım arkadaşlarımla sohbet etme fırsatı buluyorum hem de anında ürünler hakkında fikir alışverişinde bulunabilmeyi seviyorum!Malum her ne kadar  anne olsakta her konuda  hepimiz öncelikle kadınlık içgüdüsüyle hareket ediyoruz. 
Kahvaltıda Bioderma firması Pazarlama Direktörü Bayram Kaymak ,yaklaşan yaz günleri arifesinde hepimizin kafasını kurcalayan bebek ve çocuklarda güneş kremi kullanımı ile ilgili sorularımızı yanıtladı hem de pazarda ciddi paya sahip ABCderm ürünleri hakkında bizleri bilgilendirdi.
 

Daha önceki haftalarda, Fikirdenk aracılığıyla çeşitli  markaların ürünlerini deneyip yorumlayan ve henüz fikir sahibi olmayan annelere bilgi aktarımında bulunacak olan "Fikirdenklerdeniyor" grubuna dahil olduğumdan ilk olarak  Biorderma ürünlerini deneme fırsatı bulmuştum.Ürünleri deneyen anneler olarak hem fikirlerimizi paylaştık hem de yeni ürünlerini detaylarıyla tanıma fırsatı bulduk!
 
Özellikle güneş kremi hakkında konuştuk,günden bana kalan kısa bilgileri paylaşmak istedim;

*AbcDerm ,Biorderma'nın bebekler ve çocuklar için özel olarak  ürettiği pediatrik serinin adı.
*Eczanelerde yıllık 200bin adet gibi bir rakamla en çok güneş koruyucusu satan marka.
*Özellikle eczanelere bol miktarda deneme ürünleri göndererek ,ürünlerinin daha çok kişi tarafından keşfedilmesini amaçlıyorlar.
*2008 yılında Fransa'da güneş kreminin ürün içeriğinde tartışmaya yolaçan bazı maddeler tamamen çıkarıldı.
*Güneş koruyucu alırken dikkat edilmesi gereken sadece bir ya da birkaç madde değil bu sebeple içerik puanına bakarken mutlaka referans alınan değerler bilinmeli! (ww.ewg.org puanını sorduğumuzda aldığımız yanıt)
*Mineral içerikli güneş kremleri cilt altına nüfuz etmediğinden daha sağlıklıdır.
*Koruma faktörünün doğru cilt  tipine göre seçilmemesi kimi zaman faydadan çok zarar verdiğinden en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biri.
*Güneşe maruz kalmadan 15dak.önce kremin bebeğe/çocuğa sürülmesi ve her iki saatte bir tekrar uygulanması,biorderma markasının kendi yaptıkları çalışmalara göre yeterli olduğudur.
*Atopik ciltler için geliştirilen özel formüllü serisini aramızdan kullanmakta olan anneler bizzat pozitif sonuçlarını  paylaştılar.
*H2O isimli sıvı ürünleri,yağ esterleri ve su içerdiğinden hem yetişkin hem bebek cildi için son derece güvenilir.Waterproof  göz makyajınızı bile rahatlıkla çıkartabilirsiniz hatta güneş kremi kalıntılarını bebeğinizin cildinden yine kolaylıkla bu ürünle temizleyebilirsiniz şeklinde örneklendirdiler.
*Detangler isimli bir de kıvırcık saçlı anneler ve kızları için banyo sonrası saç taramayı kolaylaştıran özel şampuanları var.
 
 
Bu keyifli buluşmayı organize eden Fikirdenk ve Bioderma 'ya tekrar teşekkürler.
Ayrıca "Fikirdenklerdeniyor" projelerinde yeralmak isteyen  anneler web sitesinden kayıt yaptırıp yeni ürünleri deneme şansını elde edebirler.

2 yorum:

  1. Ben gelemedim ama sayende gelmiş kadar oldum çok güzel yazmışsın

    YanıtlaSil
  2. aaa midpoint.
    bayılırıım.

    YanıtlaSil

Special design for Defne ve Derin by GeCe