Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 Mayıs 2013

Küçük Kara Balık Çocuk Evi tanıtım günlerine davetlisiniz!

Mevcut okul öncesi eğitim sistemine razı olmayan bir grup velinin biraraya gelerek kurduğu "veli inisiyatifi" ilk anaokulu örneği olan, Türkiye'de Montessori eğitimi veren ilk kurumlardan biri “Küçük Kara Balık Çocuk Evi” kapasitesini arttırırken fiyatlarını da aşağıya çekebilmek için Koşuyolu'ndan Erenköy'e taşınıyor. 2013–2014 Eğitim yılının Küçük Kara Balık Çocuk Evi'nin tüm velileri ve çocukları yani hem küçük kara balıklar hem de büyük kara balıklar için pek çok farklı anlamı olacak. Her şeyden önce üç yıldır okula devam eden küçük kara balıklar bu sene okuldan mezun olup ilkokula başlayacaklar. Onlar engin denizlere açılırken geride kalan daha küçük kara balıklar da yerlerinde durmayacaklar ve yeni bir binaya, Erenköy'e taşınacaklar.

 
Alışıldık olmayan şey ise, okuldan mezun olan çocukların velileri başta olmak üzere bu sene de tüm veliler elele vererek okulun taşınması ve büyümesi için tüm güçleriyle çalışarak "veli inisiyatifi" kavramını bir kez daha gerçeğe dönüştürüyorlar. Bunun aslında bir bayrak yarışı olduğunu hatırlatan veliler; "Bizim kendi çocuklarımız için hayal ettiğimiz ve kurduğumuz yapının bizden sonra da büyüyerek sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için çocuklarımız başka okullarda okuyor da olsa Küçük Kara Balık Çocuk Evi için uğraşmak ve hayallerimizin sürdürülebilirliğini görmek her şeyden önemli" diyorlar.

 
 
Birbirlerini hiç tanımayan bir avuç ebeveynin bundan üç yıl önce internet sayesinde bir araya geldiğini hatırlatan veliler "ikiyken beş sonra on sonra yirmi otuz olduk, elele verip inanınca gerçekten de hayal ettiğimiz okulu kurabildiğimizi gördük; şimdi bizim çocuklarımız okul öncesi eğitimlerini tamamlıyor olsa da bu okulun küçülmesini değil büyümesini sağlamak, başladığımız işi yarım bırakmamak anlamını taşıyor. Hiçbirimiz sadece kendi çocuğumuzun geleceğini düşünerek başlamadık ki bu girişime" diye de ekliyorlar.


Erenköy'deki yeni binalarına taşınmak için çalışmalara ve tanıtıma başladıklarını belirten "Veli İnisiyatifi Bir Montessori Okulu: Küçük Kara Balık Çocuk Evi"nin velileri birlikte bir şeyler başarmanın yapıcı gücüne inanan herkesi çocuğu olsun olmasın aralarına davet ediyorlar. Yeni binalarına taşınma aşamasında yeniden okul tanıtım günleri ve çeşitli etkinlikler düzenleyen büyük kara balıklar yeni binalarında daha çok "Küçük Kara Balık"a ulaşabilmenin mutluluğunu paylaşmak, seslerini duyurmak için destek arayışlarını sürdürüyorlar. Bu amaçla düzenlenen tanıtım toplantılarının detayları şöyle;

Ben 9mayıs günü düzenlenen toplantıda olacağım ,görüşmek üzere...
 
9 Mayıs- Perşembe , 10:30- Caribou Cafe- Caddesbostan

18 Mayıs – Cumartesi, 18:30 – Küçük Kara Balık Çocuk Evi-Koşuyolu

0 yorum:

Yorum Gönder

Special design for Defne ve Derin by GeCe