Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

25 Temmuz 2013

Çocukla Tatil - Ela Quality Resort Belek

 
 
 


 


 
 
Defne ve Derin'e hamileyken hem de kızlarımız altı ve dokuz aylık olduklarında toplam 3kez konakladığımız bu otelde geçtiğimiz günlerde tekrar konakladık!

Üstelik çok sevdiğimiz dostlarımız ve 4yaşındaki oğullarıyla birlikte tüm tatilimizi "Everland Q" isimli çocuk klübünde geçirerek!
 
Bu otelin çocuk dostu olduğunu zaten bildiğimiz için seçmiştik ama Defne ve Derin 1,5yaşında olduklarından ilk kez tam anlamıyla tüm aktivitelerinden faydalanabileceklerdi.Hakikaten öyle de oldu!Otelin genelinde önceki yıllara göre kalite anlamında biraz düşüş hissedilse de çocukların ihtiyaç duyabileceği herşey sizi odanızda hazır bekliyor!Park yatak,bornoz,şampuan,oyuncak,bebek bisküvisi vs gibi şeylerin yanısıra bebek küveti,lazımlık gibi bazı ayrıntılar da düşünülmüş!
 
Çocuk klübü inanılmaz güzel!Bu tesisi sadece çocuğu düşünürseniz gözü kapalı  tercih eden oldukça fazla aile vardı.Üstelik bu otelde konaklayan Türk ve Rusların oranı hemen hemen eşit!Bu sebeple Everland Q çalışanlarının dikkati  ve toplu aktivitelerin dili de buna göre şekilleniyor!
 

 
Peki Everland Q içinde neler var derseniz ;öncelikle kapısından içeri girdiğinizde karşınızda mutlaka sizi selamlayan bir görevli var!Burada yalnız vakit geçirecek çocukların yaşına göre renklendirilmiş boyun askıları ve ucuna da ailenin bilgilerini içeren bir kart takılıyor!Çocuk tek başına dışarı çıkabilecek yaştaysa farklı ,ailesi olmadan kesinlikle dışarı çıkmamalıysa farklı renkte!
 
0-3 yaş bebeklerin oynayabileceği ,penceresi restorana bakan oyun odasındaki dolapta birer paket  her numara bebek bezi,ıslak mendil ve bebekler için güneş kremi bulunduracak kadar detayı düşünmüş olabilmeleri  beni oldukça şaşırttı !
 
Öğle ve akşam öğünlerinde çocuklara özel menüsüyle hizmet veren bir restoran,uyku odası,bebekler için oyun odası,daha büyük çocuklar için aktivite salonu,playbarn isimli top havuzlarının kaydıkların bulunduğu özel bir oyun odası,3 küçük sinema salonu ,çocuklara özel tasarlanmış tuvaletler mevcut
bu kapalı alan içerisinde,geniş bir de bahçesi var tamamen kapalı yani kapısında görevli bulunan dar kapı dışında içeri giriş-çıkış mümkün değil!Üstelik  bu klübün  tüm kısımlarındaki kameralar sayesinde odanızdaki tv'den canlı izlemeniz mümkün!
 
Bahçede kum oyun alanı,fazlaca kova kürek ,plastik evler,kaydıraklar ,akşam aktiviteleri için küçük bir sahne ve her gün saat 17.30-18.00 arası kaymaz zeminden  fışkıran suların altında çocukların  zevkle vakit geçirebilecekleri süper bir kısım var!
 
80kg'a kadar olan yetişkinlerin de kullanımına açık Trambolin çocuk klübü dışında ama yine zıplayanlar çocuklar ve anneleri;şahsen biz kızlarla zıpladık tavsiye ederiz oldukça keyifli bir eğlence!
 
Ayrıca çocuklar için farklı aktiviteler var henüz bizim kızların yaşı uygun olmasa da Berk 4yaş itibarıyla hepsine katılabildiğinden fikir edinmiş olduk!
Örneğin muza biniyorlar ama çocuklar hiç düşürülmeden denizde keyifli bir tura çıkmış gibiler,sahilde özel boyalarla  ebeveynlerini boyuyorlar vb gibi...
 
Çocuk Klübünde yeralan restoran akşam  saat 18.00'de açılıyor ki bence bu yemek işini çok kolaylaştırıyor lakin Defne ve Derin gibi hem boya kalemlerini suya batırıp çeşitli deneyler yaparak hem de tatilde çatal kullanımını redderek elleriyle makarna yiyenler için  oldukça ideal bir mekan.
Ana restoranda çocuklar için büfe var ancak ayrı bir kısım yok bu sebeple akşam yemeklerini öncelikli olarak onlara bu mekanda yedirmek benim tercihim oldu.
 
Çocukların boyuna göre dizayn edilen bir sunum büfesi var ayrıca yemekler daha az yağlı ve her çocuğun sevebileceği ürünler düşünülmüş ,aşçısıyla konuştum bizzat :)
 
Küçük bebekler için Milupa kavanoz sebze ve meyve mamaları da unutulmamış!
 
Yine diğer otellerin bahçelerinde de Defne ve Derin rastladığımız kedilere mama verdiğinden ,burada da  kedilerin yaşam alanına müdahele edilmeksizin barınmalarına izin verilmesi hakikaten hoşumuza gitti!
 
 
 
 

 


 
 
 

 
 
 
  

0 yorum:

Yorum Gönder

Special design for Defne ve Derin by GeCe