Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

25 Temmuz 2013

Çocukla Tatil - Güral Sapanca Wellness Park

 


 
 
 
 

Sapanca'yı genel olarak çok seviyorum ben,havasını içine çektiğimde yemyeşil ağaçlardan gelen o mis oksijeni ciğerlerimde hakikaten doyasıya hissedebildiğim zaman zaman göl manzarasıyla gözlerimi de dinlendiren aynı zamanda mevcut köy dokusunu hemen hemen her yerinde farkettiren güzel bir kaçış noktası...İstanbul'a 45dakikalık  mesafede olduğundan ve arabayla çok rahat ulaşabildiğimiz için  çocuklar doğduktan sonra bize yepyeni bir alternatif oldu burası.

Bu bölgede bilinen iki otel var birisi Richmond Nua diğeri  ise Güral Sapanca Wellness Park .Richmond Nua 14yaş altı çocuk misafir kesinlikle kabul etmiyor ,biz eşimle bebekler doğmadan önce konaklamıştık bu otelde ,bence yarattığı özel spa konsepti gereği  bu prensibinde haklı olduğundan bizim için 2bebekle geriye tek seçenek kalıyor ki o da Güral Sapanca Wellness Park.

Adından anlaşıldığı üzere burası orman içinde ,spa merkezli aynı zamanda lüks bir otel konseptiyle işletilen güzel bir tesis ama özellikle ormanın içine doğru süzülen yürüyüş parkurları anlatılmaz yaşanır!

Tabiki her ne kadar spa konseptli bir otel olsa da İstanbul'a yakın oluşundan ötürü ben her gittiğimde en az 2-3 firma toplantısı ile karşılaştım.Ancak katılımcılar  otelde konaklasalar bile sadece resepsiyonda ve restoranda kalabalıklarına rastlıyorsunuz gün içinde hep toplantı salonları içindeler.

İlkbahar ve yaz mevsimlerinde konakladığımızda bahçesinde ve açık havuzlarında rahatlıkla vakit geçirebildiğimiz için daha fazla keyif aldığımız bir otel çünkü Spa merkezine 14yaş altında çocuk kabul edilmiyor.

Biz iki bebekle konakladığımız için bu otelde hep katların en uç kısımlarında yeralan ve standart odalara göre oldukça geniş Deluxe odalarını tercih ettik.Malum iki yatak ,iki valiz ,iki bebek arabası odaya girdiğimizde bile yeterince daralmasına yetecek malzemeye sahibiz :)

Bu otelde de yine pekçok oteldeki gibi bebekler ve çocuklar için park yatak vs..mevcut yalnız en büyük sıkıntı giderek büyüyen Defne ve Derin'e artık bu yatakların küçük olanlarının oldukça ufak gelmesi malesef yatakların ölçüsü hep küçük!

Otelin ana restoranında ayrı çocuk büfesi yok ve  yarım pansiyon hizmeti verdiğinden küçük çocuklara  öğlen yemeğinde fazla seçenek bulmak pek mümkün değil yalnız çünkü sadece 2restoranı var.Arabayla dışarı çıkmak bana daha eziyetli geldiğinden ben orada bir şekilde yedirmeye çalıştım!
Ancak dışarı çıkarsanız Kartepe,Maşukiye vs...gibi pek çok alternatifin yanısıra hemen otelden çıktığınızda yol kenarında bile ufak restoranlar bulmak mümkün!

Bahçesinde ilk yapıldığı yıllarda tek havuz varken şimdi birisi su kaydıraklı olmak üzere toplam 3 yetişkin  havuzu bir de çocuk havuzu var.
Eski bir kışla olan otel bahçesinde çok fazla tahribat yapılmadan doğal halinin korunmasına özen gösterilerek bu ilaveler yapılmış.Hani bazen çocuklar amaçsızca ordan oraya koşmak ister ya işte bu bahçe tam onlara göre yani Defne ve Derin için biçilmiş kaftan :)

Üstelik tavşanları,köpekleri,kedileri,kuşları ile tam bir doğa harikası olan bahçesinde bir de oyun alanı var.

Ama asıl eğlence otelin alt katındaki oldukça geniş,düzenli ve tertemiz oyun odası...Defne ve Derin buraya ne zaman gitsek keyif alıyor malum onlar memnun olunca bizler de  :)
Genelde 1 ya da 2görevli var salonda 3yaş altındakilerin ebeveynleri ile oynamalarına izin veriliyor bu alanın içinde kız ve erkek tuvaletleri var ancak bebekler için alt değiştirme üniteleri sadece tuvaletlerin içinde.

İşte resimler;  

 
 
  
 
 

3 yorum:

 1. çocukla tatil postlarını severek okudum eskiden olsa 'amannnn napıyım çocukla tatil yapılacak oteli' derdim :)) şimdi gözlerimi fal taşı gibi açtım dikkatle okuyorum gerçekten hepsi çok faydalı bilgiler içeriyor:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "çocuktan önce" , "çocuktan sonra" diye bir kavram var gerçekten di mi?
   hayat ve merkezindeki herşey değişiyor :))

   Sil
 2. mö ve ms gibi çö ve çs evet onalrın mutluluğu daha önce geliyor ben de ağustosta istanbula gelme ihtimali çıkınca çevresine bakıyorum bu otelde iyiyimiş hem istanbula ulaşımda kolay bakalım çok güzel bir yer oğlumda buralarda koşup oynuyabilcekmi tatilinizi paylaştığınız için teşekkürler

  YanıtlaSil

Special design for Defne ve Derin by GeCe