Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

19 Temmuz 2013

Smart-Trike bisiklet!

 
 
 
 Benim 80'li yıllardaki ilk 3 tekerlekli  bisikletimi düşününce kızlara aldığımız bu smart-trike yeni nesil bisikletler  benimkine göre pek havalı gerçekten :)
 
23Nisan Çocuk Bayramı'nda Joker'den almıştık bunları ama paylaşmak için pek çok yazıda olduğu gibi yine taslak halinde bırakıp unutmuşum.Yani aldığımızda kızlar 16aylıktı.Acaba binebilirler mi diye biraz tereddüt etmiştik ancak her ikisi de o kadar kolay adapte oldular ki almak için geç bile kalmışız!
 
Üstü güneş tenteli bu pembe flamingolu bisikletlerin pedalları ve direksiyonu erken dönemler için kilitlenme özelliğine sahip.Tutma sapı boya göre ayarlanamıyor ancak kolaylıkla sökülüp takılabiliyor.Yani araba bagajında ya da evde muhafazası oldukça kolay.
Tekerlekleri çok sert olmamasına rağmen yine de dümdüz olmayan zeminlerde az olsa ses yapıyor.Kontrol kolunda asılı küçük çantada su ve ıslak mendil vs gibi ufak tefek şeyler için oldukça işlevsel.
İki ayrı kemeri var bel ve omuzdan geçirilen ,her iki kemeri de bebek büyüdükçe yani bisikleti kendi kullanmaya başladığında  iptal etmek mümkün!
Bu modelin bir üst modelini tercih ederseniz kontrol kolu biraz daha kalın ve kişiye göre ayarlabiliyor!
 
Biz kısa mesafe geziler için kullanıyoruz bisikletlerimizi ama  bebek arabası kadar konforlu ve güvenli olmasa da sanki Defne ve Derin bu bisikletlerle yürüyüşe çıktığımızda daha bir mutlu oluyorlar.
 
Benim gibi kararsız kalanlar için umarım yeterince fikir verir yazdıklarım ....
 

1 yorum:

  1. Maşallah çok tatlı gözüküyorlar:) Toprak'ın da favorisi bisiklete binmek. Şimdiki çocuklar şanslı gerçekten:)

    YanıtlaSil

Special design for Defne ve Derin by GeCe