Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

11 Eylül 2013

Ağrı Patnos'ta bir okul daha yardım bekliyor!

Birkaç gün önce Sevgili Yeşim Mutlu ,kendisine instagram yoluyla ulaşan Ağrı'lı bir Sema öğretmen'den  bahsetti bizlere.
Hani orada bir köy var uzakta şarkısında olduğu gibi hepimiz biliriz ne zor şartlarda yaşadıklarını ama çoğu zaman yardım eli uzatmak için niyetlensekte tek başımıza kime ve nasıl ulaşacağımızı pek bilemez en kısa yoldan vazgeçeriz.
Niyet kadar bu hareketi başlatmak için bir düğmeye basmak bir o kadar önemlidir bence...

Yeşim Mutlu hem blogunda hem de mail yoluyla Sema öğretmenin sesi oldu,birileri taşın altına bir zahmet elini soksun bir iki miniğin kalbine dokunsun diyerek bu büyülü hareketi başlattı sağolsun!

 Ağrı Patnos Doğansu İlköğretim Okulu için ihtiyaç listesine ,resimlerine ve detaylı iletişim adreslerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kendisi ihtiyaç listesindeki yazıcıyı satın aldığını not etmiş ben de hemen Sema öğretmene bir mail atıp ihtiyaçlarına göre bir fotokopi makinası almak istediğimi o sebeple nasıl bir makina istediklerini sordum.
Gelen cevabı resimlerle aynen kopyalıyorum ;

Merhaba Duygu Hanım,
Öncelikle sizinle tanıştığımıza cok memnun oldum hassasiyetiniz, ilginiz için cok teşekkür ederim.
İstanbulda doğmuş büyümüş biri olarak bizi kendimize yakın görmeniz desteğinizi hissettirmeniz cok güzel iyi ki hala sizin gibi iyi kalpli insanlar ve ben bu sayede sizlerle iletişim kurabilip işbirliği yapabiliyorum.
Fotokopi makinamız daha önce hiç olmadığı ,öğretmenlerin kendi imkanlarıyla ilçede gidip çektirdiğini düşünürsek çok fazla oldugu söylenemez.Bizim için o kadara büyük bir sorun haline geliyor ki yazılı yapmak,calışma kağıdı dağıtmak taktir edersiniz anlattığınız dersi hiç bir materyalle destekleyemiyoruz durum böyle olunca.
teklifiniz yardımınız iyi kalbiniz için çok teşekkürler tekrar ama benim size iletmem gereken durum var sizin gibi yine yardımsever kişiler tarafından arandım ve fotokopi makinasını yollayabileceklerini bize ilettiler.Ayrıca Yeşim Hanım 'ın bize almış olduğu yazıcı sanırım fotokopi cekme işlevine sahipmiş.benim size gönülden söyleyebileceğim kendi okulumdan köyünden daha kötü durumda olan arkadaşımın okuludur.Benim ihtiyacım inşallah karşılanacak eğer yanlıs anlamazsanız arkadaşımın okulu için makinayı kabul etsek olur mu ?  Bize göre daha küçük bir köy ve sadece ilkokulu bulunuyor.Öğrenciler birleştirilmiş sınıflarda eğitim görüyor 3 ve 4. sınıf birarada gibi.Size mailini telefonu vereceğim arkdasım okulun toplamda 3 öğretmeninden birisi.Yeşim Hanım'ın bize almış oldugu gibi bir makina onların fazlasıyla işini görür diye düşünüyorum.sizle irtibat kuracağınız arkadasın bilgilerini paylaşayım.Ama bir sorun olduğunda beni arayabilirsiniz ben elimden geleni yaparım.Kendilerine inanın çok güvenmesem bu uğurda çektikleri çabaları görmesem asla yönlendirmezdim sizi,  içim çok rahat çok iyi birşey yapıyorsunuz arkadaşlarım adına bende teşekkür ederim.
İLETİŞİM ve TESLİMAT ADRESİ

Ramazan Arısoy tel: 05447608161
 ramazanarisoy1985@gmail.com

Yukarı kamışlı köyü Yukarı Kamışlı İlkokulu Atatürk Mah.Fatih sultan Mehmet cad. No 2 daire 6
 Patnos /Ağrı


Sevgiyle kalın ,
Sema Gül Güvel


Sema Öğretmen gibi Ramazan Öğretmenin de ihtiyacı olan ürünler listesi aynı;

 • Fotokopi makinası + printer (all in one bir model işimizi görür dediler ve ben bugün satın aldım ) 
 • Kırtasiye (fon kağıdından, yapıştırıcıya boya kaleminden, kalemlik, tuvale aklınıza içinizden ne gelirse) 
 • Çanta
 • Kitap (Yaşlarına uygun okuma kitapları)
 • Çocuklar için 6-12 yaş kıyafet (mont, hırka,eldiven, şapka, eşofman, evinizde kullanmadığınız temiz halde ne varsa) 
 • Ayakkabı (spor, klasik, bot, çizme temiz kullanmadığınız ) 

 İnternet sayesinde uzakları yakın edebilmek ne kadar müthiş bir olay aslında teknolojiye müteşekkir olmamak mümkün değil!Dilerseniz Sema Öğretmen'e yani Doğansu Köyü İlköğretim Okulu'na dilerseniz Ramazan Öğretmen'e yani daha zor durumda olduğunu söyledikleri Yukarı Kamışlı Köyü İlkokul'una yardımlarınızı gönderebilirsiniz.Hangisine yollarsanız yollayın herşekilde onlar eksiği fazlayı birbirleri arasında paylaşmayı bileceklerdir zaten!

Sevgili Yeşim Mutlu'ya bu "minik kalplere dokunma hareketini" başlattığı için hepimizi resimlerle ve yazdıklarıyla şöyle bir silkelediği için ve en önemlisi buna vesile olduğu için sonsuz teşekkürler!

Hiçbir şey gönderemeseniz de paylaşın lütfen ,bu hareket büyüsün...

Sevgiler
5 yorum:

 1. tebrik ediyorum duygucum allah senin gibilerdende razı olsun duyurma imkanı verdin bende blogumda duyurucam inşallah en kısa zamanda elimizden geleni yaparız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Duygu Hanım, ilginiz beni çok mutlu etti. Çok teşekkür ederim. İnanın yardımlarınız doğru yerlere ulaşacaktır.

   Sil
  2. paketleriniz yakında yola çıkıyor ,siz kullandıkça bizler daha mutlu olacağız!

   sevgiler

   Sil
  3. Çok sevindim inanın. Allah razı olsun. Paketleri aldığımıza dair fotoğraflayıp size de yollayacağız. Her şey çok güzel olacak inşallah.

   Sil
 2. İlginiz için çok teşekkür ederiz Duygu Hanım.

  YanıtlaSil

Special design for Defne ve Derin by GeCe