Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

19 Aralık 2013

2013 İBS Anne -Bebek Fuarı'nda Yılın Annesi ...

Geçen yıl Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşen fuarı da ziyaret etmiş ve yine burada paylaşmıştım!
Bu yıl tam da Mom-z buluşmasının olduğu çarşamba sabahı yağan kardan 2gün  sonra,13aralık cuma günü fuarı ziyaret ettik.Hakikaten geçen yıldan çok farklıydı öncelikle mekan çok daha konforluydu!
Geçen  yıl bebek arabasıyla gelenler için büyük işkence iken bu sene hem çok geniş bir alana konumlanmıştı hem de Anne-bebek fuarına gelecek bebekli ziyaretçiler düşülmüştü!

Açıkçası geçen yıla oranla markalar firmalar daha bir özenle hazırlanmıştı bazılarının nasıl hazırlandığını zaten dostlarımızdan haber almıştık.
Playdate Turkey ,Doğumistan ,Avent ,Tavsiye Evi ,Anneysen ve daha birçoğu ...

El emeği göz nuru ürünler satan ,girişimci annelerin standları da vardı ; hatta evimatölye 'den aldığım renkli keçeden yapılan elbiselerine uyumlu  saç bantlarını ikizlerin yaşgününde kullandım.

Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında fuarda yeralan tamamen gönüllülük esasına göre faaliyetlerini sürdüren Koruyucu Aile Derneği'nin standını ziyaret ettim.


Anneysen,standını ziyaret eden annelerin ruhunu okşamak adına fuarın en güzel sürprizini hazırlamıştı!
"yılın annesi" olarak  resim çektirdikten sonra hemen standta resmi basıp  buzdolabı magnetinin içine koyarak  küçük ama çok hoş bir hediyeyle uğurladı bizi Pınar ve Aylin! Doğumistan Doula Esra ve arkadaşlarının yeni oluşumlarının adı ;nefes ve yoga çalışmaları ,hamile masajları ve doula hizmeti almak için güvenle başvuralabilecek güleryüzlü bir adres!


Playdate Türkiye buluşmalarının evsahibesi sevgili Kokosh Anne Meltem ,Hürriyet Aile ile birlikteydi bu yıl ,her güne özel pekçok farklı etkinlikleri vardı çocuklar için!

Ayrıca aynı alanda Blogcu Anne Elif , "Annelik Her Zaman Toz Pembe Değil"  adlı kitabını imzalıyordu.


Yine yazmadan geçemeyeceğim profesyonel mermer fuarlarında her yıl katılımcı ya da ziyaretçi olarak bulunduğumdan ,bu fuarın henüz tam anlamıyla amacına ulaşması için sanırım birkaç sene daha geçmesi gerek çünkü ailelerin çocuklarıyla birlikte keyifle vakit geçirebilmesi adına restoran menüsünden tutunda bebek bakım odasına kadar pekçok şeyin revize edilmesi gerekir diye düşünüyorum!
Firmaların fuara sadece stand kurup ürün tanıtımı amaçlı  için değil aynı zamanda  direk kullanıcıya sunma ve yorumları değerlendirme amaçlı da katılma fikri oluşmadıkça perakende zihniyetinden öteye gideceğini sanmam!

1 yorum:

  1. Ahh nasıl güzel nasıl anlamlı bir fuar ve etkinlik olmuş öyle..Okudukça imrendim çok orada olmayı ayrıca seninle tanışmayı çok isterdim canım :) Umarım bir gün olur, kuzularda tanışırlar..sevgiler sizee :))

    YanıtlaSil

Special design for Defne ve Derin by GeCe