Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

21 Şubat 2014

Çocukla Tatil -Rixos Premium Bodrum

Geçen yazdan resimlerini yükleyip taslaklarda unuttuğum bir çocukla tatil izlenimleri yazısıydı bu ancak unutmuşum hazır yaz yaklaşırken paylaşmak istedim.

Blogumdaki tüm otel izlenimlerimi çocukları baz alarak yazıyorum öncelikle bunu belirtmem gerekir!

Rixos Premium ,Bodrum Havalimanı'na çok yakın bir mesafede konumlanmış ,kalabalıktan uzakta kendine özel bir de adası ve kumsalı olan tam pansiyon şeklinde hizmet veren bir otel.

Tam pansiyon , ilk etapta çocukla yapılacak bir tatil için kulağa çok sempatik gelmeyebilir ancak gün içindeki ufak atıştırmalık yiyecek ve içecek  ikramlarıyla odaya her sabah bırakılan 1lt su servisiyle aslında herşey dahil konseptini çok aratmıyor!

Bizim için Bodrum otel seçiminde en önemli nokta, kendine özel kum plajı olmasıydı çünkü Antalya'da haziran ve temmuz aylarında yaptığımız tatillerde malesef o kavurucu sıcakta kumda rahatlıkla oynayamayan kızlarımın en büyük özlemi buydu.

Bodrum' a gidelim dediğimizde sorup soruşturduk ve aldığımız  tavsiyeler sonrasında iki otel arasında seçim yapmak durumundaydık ; Hilton Türkbükü ya da Rixos Bodrum.

Ramazan Bayramı'na kısa bir süre kala karar verdiğimiz için , tercihimizi biz değil otelin yer durumu belirledi Hilton'da yer bulamadığımız için  Rixos Bodrum'a gittik.

Belki de böylesi çok daha iyi oldu ,çok keyifli ve sorunsuz bir tatil geçirdik üstelik bayram yoğunluğu olmasına rağmen!

Bilindiği üzere yapısı sebebiyle Bodrum'da,malesef başka sahil şeridi tatil beldelerinde olduğu gibi uçsuz bucaksız kumsal plaj bulmak mümkün değil işte bu sebeple  çocukla tatil düşünüldüğünde çok az bile olsa mutlaka  kum olmalı!

Bodrum'un nemsiz mis kokan havası,balıklarla yüzülen tertemiz denizi ve yakıp kavurmayan güneşi elbette şahane ama bir de o yokuşları olmasa demeden geçemeyeceğim.
Çünkü iki çocukla kahvaltıya git ordan denize derken yemek sonrası uyku saatleri için tekrar bebek arabasına koy sonrada yokuşları tırman resmen bize yediğimiz o enfes yemekleri erittirdi diyebilirim :)

Sahilden otelin girişine ve en üst kısımda yeralan odalara sık sık otel araçlarının servis (ring shuttle) hizmeti vermesine rağmen özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğunluk olduğunda uzun süre çocuklarla beklemek malesef çok yorucu!

Aşağıda bir resimde Defne ve Derin araç beklerken yorgunluktan pusetlere yaslanmış bekliyorlar :)

Çocuklu  aileler için bebek arabaları ,şişme oyuncaklar ,çantalar ve bir de  çocuklarla o araçlara binmeye çalışmak zaten oldukça zor!Biz kaldığımız bir hafta süresince çoğu zaman beklemek yerine o yokuşun en tepesine tırmanmayı tercih ettik!

Buarada şu hizmetleri de var örneğin yemeğe gitmek için hazırlanıp telefon açarsanız eğer çok yoğun bir saat dilimi değilse araç size özel olarak kapınıza geliyor!

Buarada şunu da belirtmem gerek sanırım ;iki çocukla en tepedeki odada kalmak bizim öncelikli tercihimiz değildi!Evet deniz manzarasına nazır uyanmak elbette çok keyifliydi ama iki bebek yatağı koyulacağı için alt kısımdaki standart odaların yerine en üst kısımda yeralan diğerlerinden biraz daha büyük deniz manzaralı odalardan birinde kaldık çünkü standart odalarına 2bebek yatağı sığmadığı için ancak bu şekilde konaklama teyidi verilebilir dediler!

Bir de odamızın ikinci katta olması daha da şahane oldu :)
Bebek arabalarını alt kata bırakıp üst kattaki odanıza çıkıyorsunuz ancak akşam çocuklar arabada uyuduğunda aman uyanmadan yataklarına koyalım derseniz işte o zaman bizim gibi tek çare yüklenip çıkaracaksınız!

Defne ve Derin 20 aylıkken gitmiştik biz bu otele ,çocuk klübü denilen alanda belli bir yaş üstü çocuklar için güzel aktiviteler var ancak 2yaş altındaki bebekler için hazırlanan oda malesef sadece ücretli bakım karşılığında kullandırılıyor bu ise hakikaten otelde gördüğüm ve yetkilerine de izah ettiğim en saçma uygulamaydı.

Oda son derece özenli hazırlanmış içinde yatak ,beşik,alt değiştirme aparatı,mama ısıtıcısı vs.gibi tüm detayların yanısıra bir de 2 yaş altı bebekler için daha uygun oyuncaklar da mevcut ama dediğim gibi sadece ücretli bakıcı hizmeti alıp çocuğunuzu onlara bırakırsanız bu odadan faydalanmak mümkün!!!

Çocuk klübünde bulundukları tüm zaman zarfında eşimle birlikte hep  yanlarındaydık örneğin kendilerinden daha büyük çocuklar için hazırlanan pizza yapma aktivitesine katıldılar  ve çok keyif aldılar.
Çocuk oyun klübünün içinde üst kısımda yeralan bir park alanı ,hemen girişinin yanında ise kaydıraklı havuz mevcut!
Ayrıca tüm öğünlerde ana restoranda çocuklar için hazırlanan ayrı bir alanda çocuklara uygun  yemekler sunulan yemek  büfesi ve önünde ufak masa sandalyeleriyle farklı bir servis kısmı var.

Buarada çimlerde koşup oynayabilecekleri alanlar var elbette,aslında çocuk klübünden ziyade açık havada orada dolaşıp top peşinde koşturdukları zamanlarda inanılmaz keyif aldılar.

Ben yine tercih eder miyim? Kesinlikle evet çünkü yaz geldiğinde artık kızlarım 2,5yaşını geçmiş olacaklar ama yine de standart odada kalmak şartıyla çünkü o yokuşları tırmanacak gücüm yok!
Tüm bunların yanısıra tertemiz ve dalgasız deniziyle ,kalabalıktan uzak konumuyla ,mis gibi havasıyla ,yemeklerinin kalitesiyle biz bu otelden memnun kaldık! 
0 yorum:

Yorum Gönder

Special design for Defne ve Derin by GeCe