Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

16 Şubat 2014

Doğru makyaj ,hiç yokmuş gibi durandır!İrem ve Sena'nın ortak girişimi olan Fikirdenk sayesinde geçen haftalarda Göztepe'deki Biratölye 'de makyaj artisti Uğur Kıral ile buluştuk!

Etkinliğin amacı sadece makyaj yaptırmak değil ,makyajla ilgili doğru bildiğimiz yanlışları öğrenmekti!
Hakikaten hepimiz için öyle oldu!
Öncelikle Uğur Kıral bizim sorularımız ve çantalarımızdan çıkardığımız bir sürü makyaj malzemesi doğrultusunda bizlere uyulması  gereken en temel  doğruları anlatarak başladı.

 Fondoten nasıl seçilir? Pudra nasıl kullanılmalıdır? Gözaltı kapatıcısında hangi renk ne işe yarar? vb.gibi pekçok soruda günlük makyaj için bize basit tüyolar verdi!

Kısaca sıralayacak olursam;

 • Nemlendirici kullanmayı asla ihmal etmeyin!Makyaj yapmadan önce mutlaka cildinizin emmesi için bir süre bekleyin
 • Asla makyajlı uyumayın ,cildinizi temizleyin ve mutlaka tonik ya da gülsuyu vs.gibi muadili bir ürün kullanın
 • Kampanya sebebiyle ya da gümrüksüz satış mağazalarından fiyatı uygun diyerek rimelleri bolca satın alıp aylarca stoklamayın
 • Makyaj fırçalarından ziyade elinizi kullanarak tüm ürünleri cildinize en iyi şekilde yedirin
 • Allık ,pudra gibi toz ürünleri kullanırken fırçayı ürüne bulamadan az miktarda alarak uygulayın
 • Yorgun, uykusuz ve hafif  koyu halkaları olan  gözözaltları için yeşil ,sarı ve turuncu renkteki kapatıcı  ürünleri doğru şekilde uyguladığınız takdirde olduğunuzdan çok daha dinlenmiş ve sağlıklı gözükürsünüz
 • Şayet televizyona çıkmıyorsanız ,günlük makyajınız için sabitleme ürünlerine itibar etmeyin
 • Fondoten alırken elinize ,bileğinize ya da yüzünüze değil yüzünden boynunuza kadar sürerek,boynunuzun rengine en uygun olan rengi seçin.
 • Fondoten ya da sıvı formda herhangi bir baz sürmeden sadece pudra kullanmak gözenekleri tahmin edilenden daha fazla kapatmak suretiyle cildin oksijen emilimini engeller.
 • Kendinize en uygun ürünü mutlaka deneme yanılma suretiyle bulun
 • Her kadına gölgeli (smokey eye) göz makyajı ya da siyah likit eyeliner yakışmaz onun yerine herkes kendi kaş göz yapısına en uygun makyajı uygulamalıdırUğur Kıral  "En doğal ,en doğru makyaj hiç yokmuş gibi duran makyajdır"  (Less is More) ifadesiyle ve herbirimizin  isteklerine göre  en uygun makyaj uygulamasını yaparak günü noktaladı!

Örneğin;Sinem gözaltı için tavsiyeler istedi,Peri likit eyeliner uygulaması istedi,Ceylan çok hızla sürüp çıkabileceği far sordu ,Melike sadece gözleri için pratik bir renklendirme yöntemi istedi  bense kuru cildim için en uygun renkli baz uygulaması (bb krem ,fondoten vs ) sordum.

Aşağıdaki toplu resimde gördüğünüz hepimizin makyajsız haliyle çekilmiş renksiz yüzleri saatler içinde Uğur Kıral'ın doğru  dokunuşlarıyla inanılmaz keyifli pozlar vermemizi sağladı!

4 yorum:

 1. İnşallah öğrendiklerimizi uygulayacak fırsatımızda olur:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. mazlemeleri ancak alabildim benim hayatımı kolaylaştırdı diyebilirim kesinlikle :)

   Sil
 2. Konunun başlığının fotoğrafı olmuşsun: ) Maddeleri okuyunca az biraz bu işten anlıomuşum diye sevindim: )
  Tester ları asla kullanmayın diye de eklemek isterim, ben ki asla elimi sürmem, bir ara nasıl olduysa bir parlatıcıyı deneyeceğim tutmuştu, günlerce nasıl dolaştım tahmin edemezsiniz. Bu yüzden elimize sürerek test etmek lazım.
  Paylaşım için teşekkürler.

  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler :)

   Doğru aslında tam olarak nasıl göründüğüne bakayım derken pekçok kişinin binbir türlü rahatsızlığını da transfer etmek pek hoş değil tabii
   sevgiler

   Sil

Special design for Defne ve Derin by GeCe