Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

22 Şubat 2014

Yonca Tokbaş ne için koşuyor?Yonca Tokbaş ,23 Şubat Pazar günü Vodafone Malta Maratonu'nda ,yıllar önce kaybettiği babasının anısına koşuyor!

Ardından 2 Mart'daki RunAntalya Maratonu'nda da koşarak her iki şekilde de Toplum Gönüllüleri Vakfı'na destek olmayı ve onlara fayda sağlamayı amaçlıyor!

Konuyla ilgili ,Yonca Tokbaş'ın bugünkü yazısının tamamına buradan tıklayıp okuyabilirsiniz.

Gençlerin enerjisine ,emeğine ,çabasına ve inancına sizlerde bütçelerinize göre  ufak birşeyler eklemek isterseniz  damlaya damlaya göl olur diyerek Toplum Gönüllüleri Vakfı ne yapar kısaca bir özet yayınlıyorum;

2002 Aralık ayında kurulan Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın (TOG) temel amacı sosyal sorumluluk projelerinde gençlerin gönüllü olarak katılmasını sağlayarak hem kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyor hem de gençlerin gönüllülük temelinde toplumsal katılımlarını arttırıyor.

Her sene, 123’i aşkın üniversite kulübü bünyesinde yaklaşık 40.295 gencin 989’ü aşkın proje ve etkinliğini hayata geçirmesini desteklemek için:
-Gönüllülük, proje yönetimi, insan hakları, sosyal haklar, üreme hakları, sağlık okuryazarlığı ve örgüt yönetimi gibi konularda eğitmen eğitimleri ve diğer akran eğitimlerini gerçekleştiriyor,
-İlişkide olduğu üniversite kulüplerine yerel ihtiyaca yönelik yüzyüze destekler sunuyor,
-Gençlere burs ve staj imkanları sağlıyor,
-Gençlerin ve örgütlenmelerinin birbirlerinden öğrenmelerinin desteklemek amacıyla gençlerin hareketliliğini artırıcı öğrenme ortamları yaratıyor.
-Gençlerin toplumsal sorunlara yönelik fikirlerini projelere dönüştürmelerine destek olup finansman yaratmalarına destek oluyor,
-Üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarının kamusal düzeyde bilinirliğini arttırmaya yönelik araştırmalar ve temaslar yapıyor.
0 yorum:

Yorum Gönder

Special design for Defne ve Derin by GeCe