Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

8 Mart 2014

Kadınlar Günü'nde Kadına Şiddete Son!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde ülkemizde kadınların maruz kaldığı şiddete dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak adına oldukça çarpıcı bir fotoğraf sergisi açıldı.

Bir kadın olarak malesef ben,ülkemde şiddete gören bu kadar fazla hemcinsimin olmasından açıkçası çok  utanç duyuyorum.
Kocası,abisi ,babası ya da herhangi biri tarafından şiddete görenlerin artık yalnız olmadığını ,yardım alabilecekleri bir destek hattı bulunduğunu paylaşarak yayalım.
Hattın sadece hizmet veriyor olması değil aynı zamanda bilinirliğinin de artması bence çok ama çok önemli!Lütfen siz de  etrafınızda şayet şiddete maruz kalan kadınlar varsa onları ,2007 yılında açılan  "ALO 183" hattından haberdar edin!Eskiden toplum polisinin bile müdahil olmadığı malesef pek çok kadının çaresizliğinin sembolü haline gelen "kocasıdır ,sever de döver de "anlayışı en sonunda bitti !

Artık çaresiz değiller ,aşağıda paylaştığım resimlerde gördüğünüz gibi kimsenin eli ,kolu artık bağlı değil ya da hiçbir kadın dayak yedikten sonra susup oturmak ve bunu kabullenmek zorunda değil!
Lütfen siz de şiddet görüyorsanız ama içinizden şartlar böyle gerektiriyor diye düşünüyorsanız bir kez daha düşünün! Kadın ya da erkek hiçbir birey ,bir  başkasının şiddetine maruz bırakılamaz!!!

Önceki yıl 29 farklı isimle hazırlanan sergide bu yıl da yine projenin dikkat çekmesi için 33 ünlü isimle fotoğraf çekimi yapılmış.

4-20 Mart tarihleri arasında  İstanbul Forum Avm'de sergilenen bu fotoğraflar daha sonra  Mersin ,Denizli, ve Trabzon'da da görülebilecek! Projede yeralan isimler;

"ALO 183 Hayat Kurtarır, Kadına Şiddete Son!" projesinde Alican Yücesoy, Başak Daşman, Begüm Yücetan, Burcu Kara, Bülent Seyran, Canan Hoşgör, Cüneyt Arkın & Betül Cüreklibatur, Engin Hepileri, Esin Övet, Esra Erol, Gülay Kamaz, Hakan Eratik & Yeşim Salkım, Hande Subaşı, Irmak Atuk, Işın Karaca, İpek Tuzcuoğlu, İvana Sert, Kaan Cüreklibatur, Mehmet Ali Erbil, Melis Babadağ, Murat Cüreklibatur, Nefise Karatay, Ogün Kaptanoğlu, Oya Aydoğan, Özlem Yıldız, Özlem Yılmaz, Pınar Altuğ, Saba Tümer, Sibel Turnagöl, Ümit Erdim, Yeşim Erçetin yer alıyor.

Sergi Tarihleri

Mersin / Forum Mersin : 4-20 Mart (İstanbul'dakiyle aynı zamanda)
Denizli / Forum Çamlık (Denizli) : 8-21 Mart
Trabzon / Forum Trabzon : 24 Mart - 6 Nisan

0 yorum:

Yorum Gönder

Special design for Defne ve Derin by GeCe