Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

12 Nisan 2014

Şehrin Çocuk Hali

İSTANBULLU ANNELERİN EN YENİ ŞEHİR REHBERİ:

www.sehrincocukhali.com

Malum biz blogger anneler,çocuklarımızla giderek tecrübe ettiğimiz mekanları ,otelleri ,restoranları ,oyun gruplarına kadar heryeri hatta  herşeyi diğer annelere fikir vermesi için,sosyal medyada kendi yorumlarımızla paylaşıyoruz...

İşte seyahat denince herkesin bildiği ,en kapsamlı seyahat bloglarından biri olan www.seyahatperest.com ‘un yazarı Özge Lokmanhekim,sadece  "İstanbul’da yaşayan anneler" için yepyeni bir  şehir rehberi hazırlamış. www.sehrincocukhali.com adlı site, park, bahçe, müze, kurs, tiyatro, sinema, oyuncakçı, çocuk dostu restoranlar gibi çocuklara yönelik her türlü etkinlik ve mekanın yer aldığı geniş kapsamlı bir etkinlik takvimi ve rehber sunuyor.Özge Lokmanhekim sitenin yola çıkış amacını şöyle özetliyor ; “Şehrin Çocuk Hali, mutluluk garanti!” sloganıyla yola çıkan ve annelerin hayatını biraz olsun kolaylaştırmayı arzuladıklarını ,“Çocuğumla bugün ne yapsam?” sorusu her anne gibi benim de en önemli gündem maddelerimden. Bu soruya en güzel şekilde cevap vermek, şehri çocuklarımızla birlikte keşfetmek için konularında deneyimli yani gezen, gören ve yazan bir ekiple bu siteyi tasarladık. Gün gün, saat saat çocuklar için nerede ne var hepsini bir araya topladığımız online rehberimizle, annelerin dışarı çıkmadan önce bakacakları ilk adres olmayı hedefliyoruz”.

Bana sorarsanız şimdilik sadece İstanbul şehir rehberi olarak lanse edilse de çok kısa bir süre sonra muhtemelen diğer şehirleri de içeren daha kapsamlı bir site olma yolunda ilerleyecektir.
Çünkü biz anneler kimi zaman  yaz döneminde çocukla tatil yapmak için sahil şeridindeki otelleri,kimi zaman da yurtdışı opsiyonları için güvenilir ve objektif bilgi kaynaklarına ihtiyaç duyuyoruz...
Hem ekibinde yeralanları görünce hem de kendisinin bu konudaki tecrübesini düşününce,en kısa zamanda  çocukla gezi denilince aklımıza neresi gelirse gelsin danışabileceğimiz ,sayısız mekan için referans niteliğinde bilgi veren bir site olması açıkçası benim gönlümden geçen  ...Umarım gerçek olur :)


İletişim için: merhaba@sehrincocukhali.com
www.sehrincocukhali.com


2 yorum:

  1. harika bir fikir, tam benlik :) çalıştığım için özellikle haftasonları ne yapsam diye araştırıp duruyorum :)

    YanıtlaSil
  2. Bir çocuk psikoloğu olarak çocuklara ve ebeveynlere tavsiyem AVM'lerden çıkmanız olacaktır. Şu güzel havalarda çocuklarımızı yeşillik ile, hayvanlar ile iç içe zaman geçirtmek, parklara bol bol çıkarmak ve onlarla oynamak en güzel şey olacaktır.

    YanıtlaSil

Special design for Defne ve Derin by GeCe